Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
For Love of the Game

For Love of the Game

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Supernova

Supernova

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
School Daze

School Daze

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Box

The Box

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Greetings

Greetings

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Two Men in Manhattan

Two Men in Manhattan

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★
Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellboy

Hellboy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry