• Beckett

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Bliss

    ★½

  • Shadow in the Cloud

    ½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Looks That Kill

    ★★★½

  • I Still Believe

  • The Way Back

  • Bloodshot

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Irishman

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • End of Sentence

    ★★★½

  • Strange but True

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • The Favourite

  • The Package

    ★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Tag

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • Life of the Party

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Prospect

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Bright

    ★★★★

  • All the Money in the World

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Justice League

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • mother!

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • Death Note

  • Logan Lucky