Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Strange but True

Strange but True

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Looks That Kill

Looks That Kill

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Package

The Package

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tim Minchin: So Live

Tim Minchin: So Live

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
End of Sentence

End of Sentence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry