Sort by
  • Black Country, New Road - 'Live at Bush Hall'

    ★★★★

  • Plane

    ★★

  • The Dangerous Rise of Andrew Tate

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Halloween Ends

  • Nocebo

    ★★★½

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★★★

  • The Day It Snowed In The Philippines

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Sick

    ★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Whale

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Fall

    ★★

  • Skinamarink

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • New Moon

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Garbage Man

    ★★★

  • The Debutante

  • The Flying Sailor

    ★★

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★½

  • Passenger

    ★★

  • Big Time

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • The Beasts

    ★★★★

  • Ice Merchants

    ★★★★

  • It’s Nice in Here

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Men

    ★★½

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Titanic 666

    ½

  • A Short Story

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • My Year of Dicks

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★½

  • More Than I Want to Remember

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Weeknd x The Dawn FM Experience

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★★

  • Nest

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Sierra

    ★★★½

  • Becoming Male in the Middle Ages

    ★★

  • Navalny

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Speak No Evil