Nick Vass has logged 38 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kidnapping Mr. Heineken

Kidnapping Mr. Heineken

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
True Romance

True Romance

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Little Chaos

A Little Chaos

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
That Sugar Film

That Sugar Film

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home

Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
23
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★★
Edit this entry  
23
Z

Z

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Top Five

Top Five

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Song One

Song One

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Infinitely Polar Bear

Infinitely Polar Bear

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chappie

Chappie

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
★★
Edit this entry  
16
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Far from Men

Far from Men

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eden

Eden

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Faults

Faults

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love at First Fight

Love at First Fight

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Summer Nights

Summer Nights

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hand Made with Love in France

Hand Made with Love in France

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The New Girlfriend

The New Girlfriend

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Last Hammer Blow

The Last Hammer Blow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Focus

Focus

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Kickboxer

Kickboxer

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry