• Oslo

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Miss Americana

  • Little Women

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Troop Zero

    ★★½

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Hometown Holiday

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Free Solo

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Dog Days

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Ant-Man and the Wasp

  • Set It Up

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Psych: The Movie

  • Nathan for You: Finding Frances

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • The Dawn Wall

    ★★★★