nick wibert has logged 158 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pariah

Pariah

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Overlord

Overlord

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
Read the review Edit this entry  
02
Blue Gold: World Water Wars

Blue Gold: World Water Wars

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry