Sort by

nick wibert has logged 11 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry