• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★

  • Scream

    ★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Dexter: New Blood

    ★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Cursed

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★

  • Till Death

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

  • Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • ODDTAXI

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★½

  • Prisoners of the Ghostland

  • Censor

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★