RSS feed for Nicky

Nicky has logged 201 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Running

Running

1979
×
★★★
Edit this entry  
20
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★
Edit this entry  
19
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
Goliath II

Goliath II

1960
×
★★★
Edit this entry  
14
Draftee Daffy

Draftee Daffy

1945
×
★★★
Edit this entry  
13
Känd från TV

Känd från TV

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
A Worthy Man

A Worthy Man

2018
×
Edit this entry  
11
Slutspel

Slutspel

1997
×
★★★
Edit this entry  
08
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Edit this entry  
05
Little Hiawatha

Little Hiawatha

1937
×
★★★
Edit this entry  
01
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Dear Relatives

Dear Relatives

1933
×
Edit this entry  
26
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Swing You Sinners!

Swing You Sinners!

1930
×
★★
Edit this entry  
23
Pioneer Days

Pioneer Days

1930
×
★★★
Edit this entry  
23
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★
Edit this entry  
22
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
I Wake Up Screaming

I Wake Up Screaming

1941
×
★★★
Edit this entry  
17
Ravens

Ravens

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Aatomik

Aatomik

1970
×
Edit this entry  
15
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Vi som går köksvägen

Vi som går köksvägen

1932
×
★★★
Edit this entry  
10
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★
Edit this entry  
09
Vox Lipoma

Vox Lipoma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
There Burns a Fire

There Burns a Fire

1943
×
★★★
Edit this entry  
09
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Law of the Lawless

Law of the Lawless

1964
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★
Edit this entry  
31
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Winnie-the-Pooh and a Busy Day

Winnie-the-Pooh and a Busy Day

1972
×
★★
Edit this entry  
30
The Guardian Angel

The Guardian Angel

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Fox and Wolf

Fox and Wolf

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Winnie-the-Pooh Goes Visiting

Winnie-the-Pooh Goes Visiting

1971
×
★★★
Edit this entry  
27
Winnie-the-Pooh

Winnie-the-Pooh

1969
×
★★★
Edit this entry  
26
Amos

Amos

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Oscar

Oscar

1991
×
★★
Edit this entry  
22
Mac

Mac

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
Feet First

Feet First

1930
×
★★★
Edit this entry  
17
Adrift

Adrift

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
The Southerner

The Southerner

1945
×
★★★
Edit this entry  
13
Love with the Proper Stranger

Love with the Proper Stranger

1963
×
★★
Edit this entry  
12
I Sent a Letter to My Love

I Sent a Letter to My Love

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don Juan DeMarco

Don Juan DeMarco

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Last Train from Gun Hill

Last Train from Gun Hill

1959
×
★★★
Edit this entry  
09
Knute Rockne All American

Knute Rockne All American

1940
×
★★
Edit this entry