Sort by

NickyD316 has logged 79 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life of the Party

Life of the Party

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rampage

Rampage

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Edit this entry