• Ambulance

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Angèle

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • Old

    ½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Kajillionaire

  • Genius Loci

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • The Irishman

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • A Street in Palermo

    ★★★★★

  • This Is 40

    ★★

  • Source Code

    ★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Hotel Chevalier

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Volver

    ★★★★

  • Saving Face

    ★★★½

  • 2046

    ★★★

  • Mystic River

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★

  • Stepmom

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★

  • Titanic

    ★★★

  • Happy Together

    ★★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

  • Chungking Express

    ★★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★

  • As Tears Go By

    ★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★