• Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Long Toast

    ★★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Chemical Hearts

  • The Stunt Double

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • Unsettling Scenes

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Out

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • The Disney Family Singalong

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Onward

    ★★★★