nicole has logged 26 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★½
Edit this entry