Sort by

Nicole has logged 43 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Next Floor

Next Floor

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
#Alive

#Alive

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Call

The Call

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry