RSS feed for Nicole
  • Maniac

  • Eighth Grade

  • Coco

  • It

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Your Name.

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Boyhood

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • The Hangover

    ★★★

  • Paprika

  • Howl's Moving Castle

  • School of Rock

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Donnie Darko

  • Battle Royale

  • Almost Famous

    ★★★

  • Titanic

    ★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

  • The Lion King

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Exorcist

    ★★★