• Persuasion

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

  • Hustle

  • Fire Island

  • The Northman

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

  • Michael Che: Shame the Devil

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

  • Love Hard

  • Wild Flower

  • Come

  • A Man Trembles

  • The Clearing

  • Squid Game

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • King Richard

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Know the Grass

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • Calving

  • Pork

  • Naomi Osaka

  • Belle

    ★★★

  • Lili Alone

  • Inherent

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • The French Dispatch

  • Hit the Road

    ★★★

  • Benedetta

  • The Worst Person in the World

  • After Yang

    ★★★

  • All My Friends Hate Me

    ★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • F9

  • Cruella

  • Godzilla vs. Kong

  • Petite Maman

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Framing Britney Spears

  • What We Don't Know About Mariam

  • Earthbound

  • Flee

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Pretend It's a City

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • First Light

  • Happiest Season

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★