Sort by
  • Scream VI

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★

  • Glass Onion

  • The Menu

    ★★★★

  • I Like Movies

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Dropout

    ★★★★½

  • Turning Red

  • Uncharted

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

  • Porcelain DeLorean

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Last Thing I Think About

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • My Tree

  • Film Bro Filibuster

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Death to 2020

  • The Prom

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • BENET

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Where Are My Pants?

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Of Land and Bread

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • After

  • For Sama

  • Booksmart

    ★★★★½