• John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • The Half of It

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

  • Uncut Gems

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Swiped

    ½

  • Every Day a Good Day

    ★★★★★

  • Peppermint

  • The Sisters Brothers

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Death Note

  • Jungle

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

  • Flower

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

  • Warcraft

  • Hush

  • Sing Street

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Last Witch Hunter

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Furious 7

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Big Hero 6

  • John Wick

  • Christian Mingle

    ★★

  • Guardians of the Galaxy

  • 22 Jump Street

  • Girlhood

  • X-Men: Days of Future Past

  • Chef

    ★★★★★

  • WNUF Halloween Special

    ★★★★

  • Witching & Bitching

  • Riddick

  • The Wolverine

  • Pacific Rim

  • World War Z

  • Man of Steel

    ★★

  • This Is the End