• Black Widow

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Circus of Books

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Louis Theroux: The Night in Question

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Joe Lycett: I'm About to Lose Control And I Think Joe Lycett, Live

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½