• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Memory Box

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Bones

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★★

  • Malignant

    ½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

    ★★★★½

  • Nineteen on Fire

    ★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • I, John Wayne

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • ARCANE

    ★★★★★

  • The Simplicity of Two Lives Between the Riot of the World

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★½

  • Garden

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Death to 2020

  • Burrow

  • News of the World

    ★★★