• Let's Kill

    ★★★★½

  • Corsage

    ★★★★½

  • Bay of Cadiz

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

  • Memoir of a Veering Storm

    ★★★★

  • 5pm Seaside

    ★★★★★

  • Lullaby

    ★★★★

  • Absprung

    ★★★

  • Borzaya

  • Mauvaise Troupe

    ★★★½

  • Techno, Mama

    ★★★★½

  • I and the Stupid Boy

    ★★★

  • Dune

  • Belfast

    ★★★★

  • Luzifer

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Bestia

    ★★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • Doughnut

    ★★★½

  • The Touch of the Master's Hand

  • Tala'Vision

  • The Criminals

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Beauty Boys

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Tender Age

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Olla

    ★★★★★

  • Rocketman

  • Beanpole

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Buoyancy

    ★★★★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Guy Proposes To His Girlfriend On A Mountain

    ★★★½

  • Die Schwingen des Geistes

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Super Comfort

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★

  • Widows

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Sunset

    ★★★★★