Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
Edit this entry  
08
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Center of My World

Center of My World

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bestia

Bestia

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Memoir of a Veering Storm

Memoir of a Veering Storm

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lass Mörder Sein

Lass Mörder Sein

×
★★★★½
Edit this entry  
12
Techno, Mama

Techno, Mama

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Luzifer

Luzifer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
5pm Seaside

5pm Seaside

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lullaby

Lullaby

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Absprung

Absprung

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Super Comfort

Super Comfort

2018
×
Edit this entry  
11
Doughnut

Doughnut

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Touch of the Master's Hand

The Touch of the Master's Hand

2021
×
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
13
Sunny

Sunny

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Olla

Olla

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
I and the Stupid Boy

I and the Stupid Boy

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Junior

Junior

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Tala'Vision

Tala'Vision

2021
×
Edit this entry  
13
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
I Am Afraid to Forget Your Face

I Am Afraid to Forget Your Face

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Tender Age

Tender Age

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Beauty Boys

Beauty Boys

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Mauvaise Troupe

Mauvaise Troupe

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Borzaya

Borzaya

2021
×
Edit this entry  
18
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sunset

Sunset

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★½
Edit this entry