Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry