• Real Steel

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • Us and Them

    ★★★★½

  • In the Mood for Love

    ★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★½

  • Lost in Translation

    ★★★★

  • Music and Lyrics

    ★★★½

  • Amélie

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Before Midnight

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★½

  • The Anthem of the Heart

    ★★★★