Sort by

NicoWeichboese has logged 19 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
03
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★★
Edit this entry