• Yes Day

    ★★

  • The Claus Family

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Debt Collectors

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Wat is dan liefde

    ★★

  • The Club of Ugly Children

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • You Don't Nomi

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Threat

    ★★★

  • The Wandering Earth

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Queen of Hearts

    ★★★

  • Monos

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Mortal Engines

    ★★

  • Aquaman

    ★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Venom

    ★★★