RSS feed for Niels

Niels has logged 64 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Little Crumb

Little Crumb

1999
×
Edit this entry  
22
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★
Edit this entry  
08
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★
Edit this entry  
18
Mio in the Land of Faraway

Mio in the Land of Faraway

1987
×
Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Ronja Robbersdaughter

Ronja Robbersdaughter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★
Edit this entry  
31
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
To Stay Alive: A Method

To Stay Alive: A Method

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
30
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mister Twister on Stage

Mister Twister on Stage

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry