RSS feed for Niels

Niels has logged 74 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★
Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★
Edit this entry  
18
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★
Edit this entry  
14
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Frank and Ollie

Frank and Ollie

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
50/50

50/50

2011
×
★★
Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★
Edit this entry  
25
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★
Edit this entry  
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Edit this entry  
10
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
18
My Adventures by V. Swchwrm

My Adventures by V. Swchwrm

2012
×
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Twins

Twins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★
Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kapitein Rob en het Geheim van Professor Lupardi

Kapitein Rob en het Geheim van Professor Lupardi

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Edit this entry  
10
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Edit this entry