• Crush

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Squid Game

  • The Green Knight

  • Fear Street: 1666

  • Titane

  • The Divide

    ★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Supernova

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • Ammonite

  • Mainstream

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Human Voice

  • Scenes I Imagine

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • Cocoon

    ★★

  • Disclosure

  • Phases of Matter

  • Miss Americana

  • The Gentlemen

    ½

  • Not Knowing

    ★★★

  • Love, Spells and All That

    ★★★★

  • The Goldfinch

  • Knives Out

  • Babyteeth

  • The King

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Nimic

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

  • Anima

  • Midsommar

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Staggering Girl

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Booksmart

  • Elisa & Marcela

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw