• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • The Rescue

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Playground

    ★★★★

  • Bad Trip

  • Nobody

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★

  • Stop Filming Us

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Road to Roma

    ★★★★

  • The Father

    ★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • King of the Cruise

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Klaus

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Mister America

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Collective

    ★★★★½

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Nimic

  • Patrick

    ★★★

  • Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • La Belle Époque

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★½

  • A White, White Day

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Beanpole

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★