• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Kate

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Yes Day

    ★½

  • Nocturne

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Sightless

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Relic

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Holiday in the Wild

    ★★

  • Countdown

    ★★½

  • Eli

    ★★

  • Fractured

    ★★

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Secret Obsession

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Kidnapping Stella

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Roads

    ★★★

  • The Perfect Date

  • After

    ★★½

  • Penguins

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½