nick has logged 202 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crank

Crank

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
A-X-L

A-X-L

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Serial (Bad) Weddings

Serial (Bad) Weddings

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Monster

Monster

2003
×
★★★
Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Get Hard

Get Hard

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Flight

Flight

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
The Cured

The Cured

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
In Her Shoes

In Her Shoes

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★
Edit this entry  
21
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spring

Spring

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Heat

The Heat

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
30
Haunt

Haunt

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Boarding School

Boarding School

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Our House

Our House

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
As You Are

As You Are

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Mario

Mario

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Within

Within

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Other People

Other People

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★
Edit this entry  
23
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★½
Read the review Edit this entry