holli has logged 24 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry