• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Money Plane

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Mister America

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Us

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Justice League

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Resident Evil: Vendetta

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Suicide Squad

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Mojin: The Lost Legend

    ★★★½

  • Tangerine

    ★★★★

  • He Took His Skin Off for Me

    ★★½

  • Alan Partridge: Alpha Papa

    ★★★★

  • Man of Steel

    ★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

  • Resident Evil: Damnation

    ★★★

  • Zombieland

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

  • Drag Me to Hell

    ★★★½

  • Resident Evil: Degeneration

    ★★★

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • The Happiness of the Katakuris

    ★★★★

  • Millennium Actress

    ★★★★★

  • Pulse

    ★★★★★

  • Unbreakable

    ★★★★

  • The Straight Story

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Fireworks

    ★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★

  • In the Mouth of Madness

    ★★★★

  • World Apartment Horror

    ★★★½

  • Tetsuo: The Iron Man

    ★★★★

  • The Flying Luna Clipper

    ★★★★

  • The Death Lullaby

    ★★★½

  • Repo Man

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Inugamis

    ★★★★

  • Female Prisoner #701: Scorpion

    ★★★★

  • Vertigo

    ★★★★

  • Godzilla Raids Again

    ★★

  • Godzilla

    ★★★★