• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • The Bitch Who Stole Christmas

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½