RSS feed for niguloto
  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Fall

  • Undone

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Traitor

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Dead Center

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Black Earth Rising

    ★★★½

  • Meeting Gorbachev

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The Young Fan

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Operation Finale

    ★★

  • First Man

    ★★★

  • On My Skin

  • Roma

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Dogman

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • The Load

    ★★★★

  • Woman at War

    ★★★★

  • To the Ends of the World

    ★★★½

  • Forgive Us Our Debts

    ★★½

  • Annihilation

    ★★

  • Black Panther

    ★½

  • Mandy

    ★★½

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Dawn Wall

    ★★★

  • Wormwood

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★½

  • One of Us

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★