Sort by

Nihar has logged 162 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Suzanne's Career

Suzanne's Career

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
After Life

After Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry