• The French Dispatch

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★½

  • Berlin, I Love You

    ½

  • A Faithful Man

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • Atomic Blonde

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Nerve

  • It's Only the End of the World

    ★★★★

  • The Lobster

    ½

  • Love

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★

  • Blind

    ★★★★

  • Her

    ★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★

  • Adult World

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ★★★★★

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Suicide Room

    ★★★

  • Perfect Sense

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ½

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★★★

  • Heartbeats

    ★★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★★★

  • Enter the Void

    ★★

  • Twilight

    ★★★★★

  • The Beautiful Person

    ★★★★★

  • Mysterious Skin

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★

  • The Dreamers

    ★★★½

  • Irreversible

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ½

  • Mulholland Drive

    ★★★★½

  • The Piano Teacher

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★

  • Fight Club

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • The Virgin Suicides

    ★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★

  • I Stand Alone

    ★★★

  • Titanic

    ★★

  • Lolita

    ★★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Léon: The Professional

  • Bitter Moon

    ★★★★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★★★★

  • Wild at Heart

    ★★★★½

  • The Match Factory Girl

    ★★★★

  • Twin Peaks

    ★★★★★

  • Frantic

    ★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★½

  • Wings of Desire

    ★★★★½

  • Blue Velvet

    ★★★★½

  • The Breakfast Club

    ★★★

  • Scarface

    ½