RSS feed for NihilBaxter
  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Nikki Glaser: Bangin'

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Paul Chowdhry: Live Innit

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Anima

  • When They See Us

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Our Planet

  • Paddleton

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Fyre

  • The Haunting

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • Daniel Sloss: Live Shows

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Jim Jefferies: This Is Me Now

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★★

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

    ★★★½

  • Period. End of Sentence.

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • In the Aisles

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • All the Money in the World

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Godless

    ★★★★

  • Trump: An American Dream

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Memories Lost and Found Trilogy

  • Coco

    ★★★½

  • Patton Oswalt: Annihilation

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★½

  • 1922

    ★★