Sort by
  • Barbie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Bullet Train

    ½

  • Hustle

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Pig

    ★★

  • Drive My Car

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Underwater

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★