Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pig

Pig

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Waking Ned Devine

Waking Ned Devine

1998
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
11
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★
Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Zigeunerweisen

Zigeunerweisen

1980
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
30
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
17
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Edit this entry  
06
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Edit this entry  
27
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
11
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Edit this entry