Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
November

November

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Medium

Medium

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
She-Wolf

She-Wolf

1983
×
★★
Edit this entry  
13
The Devil

The Devil

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Edit this entry  
16
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Mountaineer's Hotel

Dead Mountaineer's Hotel

1979
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Spider

Spider

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Edit this entry  
04
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★
Edit this entry  
28
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
South Park: Imaginationland

South Park: Imaginationland

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Walkover

Walkover

1965
×
★★★★
Edit this entry  
11
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★★
Edit this entry