• Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Men in Black: International

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Game Over, Man!

    ★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Little Women

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Disobedience

    ★★★½

  • Candelaria

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • What Will People Say

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Wajib

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • The Cakemaker

    ★★★½

  • Loveless

    ★★½

  • In a Heartbeat

  • I Am Not a Witch

    ★★★

  • Journey from Greece

    ★★½

  • The Family

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★½

  • A Man of Integrity

    ★★½

  • Close-Knit

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Araby

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Wound

    ★★★½

  • Cactus Flower

    ★★½

  • Heartstone

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★

  • Handsome Devil

  • Kati Kati

    ★★★½

  • Moonlight

  • Arrival

    ★★★★

  • The Legend of Tarzan

  • Center of My World

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

  • Dirty Grandpa

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • A Man Called Ove

    ★★★½

  • Demning

    ★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★½

  • The Walk

  • Beasts of No Nation

  • Kill Me Please

    ★★★

  • The Wave

  • Inside Out

  • Pitch Perfect 2

  • Paul Blart: Mall Cop 2

  • 4th Man Out

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • Big Hero 6

  • Gone Girl

    ★★★★