RSS feed for julia

julia has watched 316 films released in the 2000s.

  • The Lovely Bones

  • Nowhere Boy

  • It's Complicated

  • Sherlock Holmes

  • Avatar

  • Rabbit Without Ears 2

  • The Blind Side

  • The Twilight Saga: New Moon

    ½

  • Saw VI

  • A Single Man

    ★★★½

  • Zombieland

    ★★★

  • Open Graves

    ½

  • Tanner Hall

  • Jennifer's Body

    ★★★½

  • The Hole

  • Carriers

  • Gamer

  • A Prophet

    ★★★

  • Orphan

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

  • My Sister's Keeper

  • Transformers: Revenge of the Fallen

  • American Pie Presents: The Book of Love

    ½

  • Hachi: A Dog's Tale

    ★★

  • The Hangover

    ★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Legally Blondes

  • The Crocodiles

  • Chloe

  • The Three Investigators and the Secret of Terror Castle

  • All About Steve

    ½

  • 17 Again

    ★½

  • Watchmen

  • Walled In

    ½

  • The Wild Chicks and Life

  • Brothers

  • Paul Blart: Mall Cop

    ½

  • Marley & Me

    ★½

  • Revolutionary Road

    ★★½

  • Inkheart

    ★½

  • The Reader

    ★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • Gran Torino

    ★★★½

  • Twilight

  • Australia

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

  • Madagascar: Escape 2 Africa

  • Quantum of Solace

  • While She Was Out

    ½

  • Saw V

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★½

  • The Wrestler

  • Burn After Reading

    ★★★½

  • Death Race

    ★★

  • Vicky Cristina Barcelona

    ½

  • Pineapple Express

  • Cheeky Girls

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Hancock

    ½

  • Mamma Mia!

    ★★★

  • WALL·E

    ★★★½

  • Camp Rock

  • Wanted

    ★★½

  • LOL (Laughing Out Loud)

    ★★★

  • You Don't Mess with the Zohan

    ½

  • Kung Fu Panda

  • The Strangers

    ★★½

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ½

  • The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

    ★★

  • Slumdog Millionaire

  • Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

    ★★½