RSS feed for julia

julia has watched 166 adventure films.

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Blown Away

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

  • Suicide Squad

  • Nerve

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • The Martian

    ★★½

  • A Walk in the Woods

    ★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Dark Places

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Paddington

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★½

  • Interstellar

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Maleficent

    ★★

  • Divergent

    ½

  • The Lego Movie

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★½

  • Frozen

    ★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★½

  • The Croods

    ★★½

  • Oz the Great and Powerful

    ★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ½

  • Skyfall

    ★★★

  • Ice Age: Continental Drift

  • Snow White and the Huntsman

  • Prometheus

    ★½

  • On the Road

  • The Hunger Games

    ★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ½

  • Captain America: The First Avenger

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • X-Men: First Class

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★½

  • Hanna

    ★★★

  • Paul

    ★★★

  • TRON: Legacy

    ★★

  • The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

    ★½

  • 127 Hours

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Inception

    ★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ½

  • The Karate Kid

    ★½

  • The Pacific

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ½

  • Open Season 3

  • Sherlock Holmes

  • Avatar

  • The Twilight Saga: New Moon

    ½

  • The Hole

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

  • Transformers: Revenge of the Fallen

  • The Crocodiles

  • The Three Investigators and the Secret of Terror Castle

  • Paul Blart: Mall Cop

    ½

  • Inkheart

    ★½

  • Australia

  • Quantum of Solace

  • While She Was Out

    ½