RSS feed for julia

julia has watched 102 fantasy films.

  • Cats

  • Blown Away

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

  • Suicide Squad

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★★

  • Cinderella

  • Maleficent

    ★★

  • The Lego Movie

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★½

  • Tropico

  • After the Dark

  • The Croods

    ★★½

  • Oz the Great and Powerful

    ★½

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ½

  • Ted

  • Snow White and the Huntsman

  • Dark Shadows

  • The Hunger Games

    ★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

    ½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • The Tree of Life

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★½

  • Beastly

  • The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

    ★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ½

  • Nanny McPhee and the Big Bang

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    ½

  • The Lovely Bones

  • Avatar

  • The Twilight Saga: New Moon

    ½

  • The Hole

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Inkheart

    ★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • Twilight

  • Hancock

    ½

  • The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

    ★★

  • Horton Hears a Who!

  • The Spiderwick Chronicles

    ★★½

  • Alvin and the Chipmunks

  • The Golden Compass

    ★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Ratatouille

    ★★★

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★

  • Spider-Man 3

  • Ghost Rider

  • Eragon

  • Night at the Museum

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★½

  • Monster House

    ★★★

  • Hui Buh: The Castle Ghost

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★

  • V for Vendetta

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★

  • Zathura: A Space Adventure

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Nanny McPhee

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Fantastic Four

  • Blade: Trinity

  • The Polar Express

  • Spider-Man 2

    ★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Dawn of the Dead

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★

  • Underworld

  • Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life

    ★½