RSS feed for julia
  • The Truman Show

    ★★★½

  • Transformers

    ★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Do You Trust this Computer?

    ★★★

  • Blue Jasmine

    ★★½

  • Blue Is the Warmest Color

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★

  • The Blue Lagoon

    ½

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • Psycho

    ★★★½

  • Mamma Mia!

    ★★★

  • Home Alone

    ★★½