• Artemis Fowl

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

  • Roped

    ★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • The Main Event

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Stargirl

    ½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★½

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • #cats_the_mewvie

    ½

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Lost Girls

    ½

  • Horse Girl

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Chris Watts: Confessions of a Killer

    ½

  • Airplane Mode

  • A Fall from Grace

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Model Citizen

    ★½

  • Like a Boss

    ★★½

  • Dracula

    ★★★

  • The Turning Point

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Confession Killer

    ★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • The Knight Before Christmas

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

  • Holiday in the Wild

  • Doctor Sleep

  • Rattlesnake

  • Miss Virginia

    ★★½

  • Eli

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • The Addams Family

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Fractured

  • In the Tall Grass

  • Unbelievable

  • Tall Girl

  • Harriet

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

  • Santa Girl

  • Tune in for Love

    ★★½

  • Float

    ★★½

  • NiNoKuni

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Awake

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Saving Zoë

  • The Lion King

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★

  • Kiss of the Rabbit God