nikai has logged 142 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Out

Out

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Float

Float

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Summerdaze

Summerdaze

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dog Who Was a Cat Inside

The Dog Who Was a Cat Inside

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
Read the review Edit this entry  
22
Wine Country

Wine Country

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Stargirl

Stargirl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Clapper

The Clapper

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sunrise In Heaven

Sunrise In Heaven

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Roped

Roped

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fun Mom Dinner

Fun Mom Dinner

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
What Men Want

What Men Want

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Father of the Year

Father of the Year

2018
×
½
Edit this entry  
13
Walking Out

Walking Out

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Drillbit Taylor

Drillbit Taylor

2008
×
★½
Edit this entry  
12
Hook

Hook

1991
×
★½
Edit this entry  
12
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
The Main Event

The Main Event

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★½
Edit this entry